A+ R A-

Długofalowa inwestycja

Producenci wiodących pod względem jakości modułów fotowoltaicznych muszą zwracać uwagę na wszystkie szczegóły: dotyczy to wszystkich stosowanych komponentów, skomplikowanego procesu produkcyjnego, jak i przeprowadzanych w ciągły sposób kontroli jakości (w toku produkcji). Staranność w każdym szczególe prowadzi do wytworzenia bardzo wydajnych modułów fotowoltaicznych o niezwykle długiej żywotności – takie są właśnie moduły Energetica.

Ogniwa fotowoltaiczne Energetica

Komórki fotowoltaiczne zbudowane są z czystego krzemu. Pokłady krzemu na powierzchni Ziemi są bardzo bogate. Krzem jest absolutnie nietoksyczny i w 100% nadaje się do recyklingu. Przy procesie produkcji komórek krzemowych zwracamy uwagę na ochronę środowiska i najwyższą osiągalną jakość, co jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Folie ochronne Energetica

Nasze polimeryczne folie ochronne nabywamy wyłącznie w Niemczech i Austrii. Korzyść: bardzo wysoka jakość i krótkie drogi transportu. Te nietoksyczne i dające się utylizować w procesie recyklingu materiały są absolutnie niegroźne.

Szkło solarne Energetica

Do budowy naszych modułów nabywamy wyłącznie szkło producenta niemieckiego, który poprzez swój dualny system grzewczy podczas procesu stapiania szkła bardzo silnie redukuje zapotrzebowanie na energię. W ten sposób wzmacniamy gospodarkę europejską i unikamy długich dróg dostawy, przy których produktem ubocznym jest emisja CO2.

Ramy i materiał montażowy Energetica

Ramy modułów i materiał montażowy są produkowane w Austrii I w Niemczech z najwyższej jakości aluminium. Wszystkie elementy aluminiowe są w 100% recyklingowane, a zatem wracają z powrotem do procesu produkcji. Wszystkie kiedykolwiek sprzedane i zbudowane moduły Energetica są ciągle w użytku. W momencie potrzeby wycofania ich z działania w zakresie produkcji prądu (utylizacja) jesteśmy zobowiązani do ich bezpłatnego przyjęcia i doprowadzenia do procesu recyklingu, czyli cały materiał wraca z powrotem do produkcji.

Skąd pochodzi prąd wykorzystywany przez Energetica do produkcji?

Energetica korzysta wyłącznie z prądu ekologicznego, tzn. produkowanego z odnawialnych źródeł energii: słońca, wody, wiatru i biogazu.

Gwarancja Energetica

Jesteśmy tak przekonani o jakości naszego produktu, że oferujemy Państwu szerokie warunki gwarancyjne: obok 10 lat gwarancji na 90% podawanej mocy rozszerzamy gwarancje na 25 lat na 80% tej mocy. Dajemy Państwu 15 lat gwarancji na produkt. Pod tym względem jesteśmy przedsiębiorstwem wiodącym na świecie.

Krótko mówiąc, moduły Energetica są: nietoksyczne, pozbawione emisji, dające się całkowicie recyklingować, produkowane są w warunkach standardów socjalnych, gwarantują miejsca pracy, przynoszą Państwu podatki, korzystają ze 100% wolnej od emisji CO2 energii i są przetestowane na 40 lat żywotności. Wiodącą ideą naszego działania jest idea unikalnej trwałości – przy zachowaniu najwyższej wydajności energetycznej i najdłuższej żywotności.


Podsumowanie silnych stron naszej produkcji
- inteligentna inżynieria i przemyślany disigne prowadzą do:

  • wysoka wydajność,
  • długa żywotność,
  • najwyższa jakość,
  • cenna moc dodatkowa (nabywca dostaje w rzeczywistości więcej mocy, niż zamawia),
  • niezwykle korzystny i bezpieczny pakiet gwarancyjny,
  • obciążalność modułów do 800 kg/m2,
  • płynna kontrola za pomocą 88 testów jakości

 

Nowoczesne ogrzewanie FALĄ CIEPŁA tworzy bardzo korzystny klimat jak przy piecu kaflowym.
Jest znacznie tańsze niż klasyczne rozwiązania.
Udowodniono bardzo wysoką skuteczność i oszczędność energii nawet do 70%.
Pod każdym względem najlepsze i najtańsze ogrzewanie na świecie!