A+ R A-

BUDOWA DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH

Od kilku lat budujemy domy z ekologicznych i trwałych gotowych elementów prefabrykowanych. Zaletą tej technologii jest połączenie korzystnej ceny z wyjątkowo szybką realizacją całej inwestycji. Domy budowane z gotowych elementów przygotowywanych pod konkretny projekt standardowy lub indywidualny powstają w ciągu 3 miesięcy, a my bierzemy na siebie załatwienie wszystkich związanych z inwestycją formalności.

Dysponujemy ciekawą ofertą autorskich projektów domów jednorodzinnych (projekty standardowe), których zaletą jest konstrukcja, dzięki której przy współpracy z naszymi projektantami można modyfikować układ wewnętrzny według indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów.

Możemy też wykonać projekt indywidualny, który powstaje według dokładnych wytycznych projektowych tak, by dom był dopasowany do indywidualnych potrzeb pod względem funkcjonalności i samej bryły domu.

Projekt ten jest tworzony z równoległą analizą kosztów budowy, więc na etapie projektowym ograniczamy rozwiązania, jakie mogą nam przełożyć się na wzrost kosztów budowy. Przygotowany projekt będzie uszyty na miarę, będzie niepowtarzalny.

W ramach współpracy inwestor otrzymuje:

  • dokumentację projektową,
  • opiekę architekta przy adaptacji projektu standardowego do indywidualnych potrzeb,
  • opracowanie projektu zagospodarowania terenu,
  • uzgodnienia branżowe,
  • złożenie dokumentacji o pozwolenie na budowę,
  • prowadzenie inwestycji przez kierownika budowy.

Decydując się na budowę swojego wymarzonego domu z naszą firmą otrzymujecie Państwo dom energooszczędny o zerowym bilansie energetycznym.

Aby wyjaśnić, jak się to dzieje, podajemy przykład konkretnego domu o powierzchni użytkowej ok. 100 m².

 

Jest to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem o dachu dwuspadowym. Bryła budynku spełnia wymogi domu energooszczędnego:

  • jest prosta i zwarta, co gwarantuje jej niewielką powierzchnię oddawania ciepła, przez co straty ciepła są niewielkie,

  • stolarka okienna nie zawiera wyolbrzymionych przeszkleń, za wyjątkiem strony południowej, co ma duży pozytywny wpływ na bilans energetyczny.

Zastosowane materiały budowlane (gotowe elementy prefabrykowane, okna i drzwi w odpowiedniej klasie energetycznej) oraz termoizolacja zewnętrzna pozwalają uzyskać odpowiednie parametry energetyczne osłony stałej.

Budynek wykonany został w najwyższej klasie szczelności.

W efekcie końcowym wszystkie te cechy energetyczne skutkują niskim zapotrzebowaniem budynku na energię potrzebną do jego ogrzania.Zastosowanie naszego innowacyjnego ogrzewania falą ciepła easyTherm jest idealnym rozwiązaniem. Korzyści ekonomiczne wynikające z zastosowania easyTherm w przykładowym domu pokazuje poniższa tabela projektowa.

BILANS ENERGETYCZNY

1. Na ogrzewanie domu potrzebnych jest ok. 1400 kWh rocznie (836 zł : 0,60 zł/ kWh = 1393 kWh).

2. Na podgrzanie ciepłej wody użytkowej dla rodziny 2+2 rocznie zużywamy ok. 1000 kWh.

3. Pozostałe gospodarstwo domowe (oświetlenie, gotowanie, lodówka, odkurzacz itp.) zużywa rocznie ok. 2000 kWh.

4. Razem na utrzymanie gospodarstwa domowego zużywamy rocznie ok. 4500 kWh.

Wystarczy zaprojektować i zbudować na dachu domu fotowoltaikę o mocy 5 kWp, aby z energii słonecznej uzyskać rocznie 5500 kWh. Wystarczy to na zaspokojenie potrzeb energetycznych budynku i spowoduje zerowe koszty utrzymania energetycznego gospodarstwa domowego.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat technologii budowy, dostępności projektów itd. prosimy o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem.

Nr tel. 601 707 191

Nowoczesne ogrzewanie FALĄ CIEPŁA tworzy bardzo korzystny klimat jak przy piecu kaflowym.
Jest znacznie tańsze niż klasyczne rozwiązania.
Udowodniono bardzo wysoką skuteczność i oszczędność energii nawet do 70%.
Pod każdym względem najlepsze i najtańsze ogrzewanie na świecie!