A+ R A-

Dlaczego fotowoltaika?

7 ważnych powodów, które przemawiają za urządzeniami fotowoltaicznymi firmy Energetica

1. Korzystamy ze źródła energii, które będzie jeszcze przez miliardy lat dostarczało bezpłatnie energię za pomocą urządzeń Energetica, które produkują energię elektryczną bezgłośnie, bez emisji szkodliwych substancji i przy zerowym nakładzie na konserwację i serwis. A wszystko to z żywotnością porównywalną z długością życia człowieka.

2. Amortyzacja urządzeń fotowoltaicznych trwa przeciętnie 8 – 11 lat, ale gwarantowany czas dostawy prądu to 25 lat. W ten sposób oszczędzacie Państwo przez wiele lat żywą gotówkę.

3. Budując swoje własne urządzenie fotowoltaiczne wnosicie Państwo swój własny udział w ochronę środowiska i zmniejszacie ilość CO2 emitowaną do atmosfery.

4. Rosnące ceny energii pokazują nam odczuwalnie naszą zależność od techniki i od infrastruktury. Za pomocą własnego urządzenia fotowaltaicznego Energetica stwarzacie sobie mocno odczuwalną niezależność jako producent własnego prądu.

5. Inwestycja w urządzenie fotowoltaiczne jest nie tylko inwestycją w przyszłość, lecz również zabezpiecza Państwu przez wiele lat gwarantowane zyski.

6. Nabywając urządzenie fotowoltaiczne Energetica wzmacniacie Państwo gospodarkę europejską, ponieważ produkcja ma miejsce wyłącznie w Austrii i wyłącznie z austriackich i europejskich surowców.

7. Moduły fotowoltaiczne Energetica są w 100% recyclingowane. W ten sposób nie ponosicie Państwo żadnych kosztów przy utylizacji starego urządzenia, natomiast wszystkie elementy składowe wracają z powrotem do cyklu produkcyjnego. Energetica od roku 2011 pracuje w technologii "zero emission factory", a cała energia potrzebna do produkcji, wytwarzana jest z energii odnawialnej – ze Słońca.


Przykład pełnej akumulacji energii wytwarzanej z fotowoltaiki w skali gospodarstwa domowego.

moc urządzenia fotowoltaicznego - 9,87 kWp

średnia roczna ilość energii produkowanej przez to urządzenie - 11 150 kWp

koszt inwestycji (brutto), wraz z montażem - 27500 euro

stawka za kWh przez 13 lat/ 100% - 0,276 euro za kWh

przychód za sprzedaną w roku energię - 3077 euro

przychód w ciągu 13 lat 40 000 euro

zysk11%

czas amortyzacji – 9 lat

Przykład aktualnie ważny w Austrii - nad podobnym modelem w Polsce pracuje Rząd i Sejm

Nowoczesne ogrzewanie FALĄ CIEPŁA tworzy bardzo korzystny klimat jak przy piecu kaflowym.
Jest znacznie tańsze niż klasyczne rozwiązania.
Udowodniono bardzo wysoką skuteczność i oszczędność energii nawet do 70%.
Pod każdym względem najlepsze i najtańsze ogrzewanie na świecie!